Víkend tentokrát bez výhry

Po stoprocentním minulým víkendu a následném středečním postupu na Planeo Cupu jsme bohužel o víkendu oba zápasy prohráli.

Dukla JM „C“ – SC Olympia Radotín 0:8 (0:2)

Konečný výsledek vypadá až krutě a rozhodně neodpovídá průběhu zápasu, zejména prvního poločasu. V něm jsme byli totiž jasně lepším týmem, soupeře jsme na naši půlku pustili vlastně jen dvakrát, bohužel pokaždé z toho byl gól. Sami jsme měli hromadu vyložených šancí, koncovka nás ale velmi trápila. V druhém poločase jsme po dalších inkasovaných brankách herně odešli. Chyběla nám bojovnost a nedokázali jsme dát ani jeden gól. Ve spoustě věcí jsou naše chyby stále stejné, pořád se u některých opakuje snaha předržovat míč, kdy v kategorii mladších žáků se sice efektními, ale pomalými kličkami, už nemáme šanci. Herní projev musí být více o běhání, hledání volných prostor a celkově o větším týmovém pojetí. Zároveň nebylo vše úplně špatné, byly tam věci a individuální výkony, které se nám líbily.

Sestava: Michl – Billy, Děkan, Faltys, Groll, Hýsek, Kanclíř, Řehák, Spodnial Dan., Spodniak Dom., Unger, Vít.

Dukla JM „B“ – FK Meteor „D“ 5:9 (2:5)

Těsně před zápasem nám vypadl pro nemoc Dan, jinak jsme hráli ve stejné sestavě jako na Planeo Cupu. Soupeř dorazil posílen o několik hráčů, kteří ráno hráli ligu proti Plzni. Než jsme se rozkoukali, bylo to za 5 minut 0:3. Kluky těžký úvod nerozhodil a soupeři se vyrovnali v rychlosti, možná jej i předčili v bojovnosti. I tak jsme byli ve velké části herních situací o trošku později, než bylo potřeba. Hrál se nicméně moc pěkný zápas, který bavil oba dva týmy. Výsledek se mohl být vyrovnanější, ale také daleko příznivější pro soupeře. Hodně šancí na obou stranách totiž zůstalo nevyužito. Na některých klucích šla vidět únava, u některých máme pocit, že se od začátku sezóny zatím nerozeběhli tak, jak to umí. V mnoha případech nám uskakovaly míče, dávali jsme si zbytečně přednost a velký problém nám dělala účelná hra plná dlouhých míčů, kterou se prezentovat soupeř. Kluky je ale potřeba pochválit za bojovnost až do konce. Pokud by se měl vypíchnout jeden bod, v neděli jsme soupeře často dostávali v rozehrávce pod velký tlak a získali z toho spoustu míčů.

Sestava: Groll – Ančinec, Čvančara, Hejtmánek, Hlinka, Kabelka, Kantořík, Kolárovec, Mihn, Popelář, Procházka.

Branky: 6. Kolárovec, 24. Hejtmánek, 50. Čvančara, 63. Hlinka, 70. Čvančara (z penalty).